Wykończenie wnętrz – Podłogi

Podłoga to element w dużym stopniu decydujący o wyglądzie całego wnętrza. Ze względu na to, że podłoga ma służyć przez wiele lat, powinna być przede wszystkim trwała, praktyczna, łatwa w konserwacji i estetyczna.
Parkiety drewniane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są cenione za naturalny wygląd, trwałość, niepowtarzalną strukturę i kolorystykę.
Panele przez lata uważane były za słaby substytut drewna. Obecnie ich postrzeganie się zmieniło, ponieważ dostępne w sprzedaży produkty są znacznie trwalsze, mają bardzo efektowny wygląd i bogate wzornictwo. W przeciwieństwie do parkietu, można je samodzielnie ułożyć i są natychmiast gotowe do użycia – nie trzeba ich cyklinować, lakierować ani impregnować.
Płytki ceramiczne, stosowane przez lata w łazienkach i kuchniach, obecnie nie są niczym niespotykanym w innych pomieszczeniach, nawet w salonach. Wszystko dzięki temu, że są dostępne w niezliczonej ilości wzorów, kolorów i kształtów – można je dopasować do każdego wnętrza. I tak jak panele, mają różne klasy jakości, odporności na ścieranie i antypoślizgowości.
Równie szeroki jest asortyment wykładzin podłogowych. Dywanowa jest miękka, ciepła, dodaje wnętrzom przytulności i dobrze tłumi dźwięki. Świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym.
Tak samo łatwe w utrzymaniu czystości są też posadzki z żywicy. Dzięki dowolnie skomponowanym domieszkom, można nadać im oryginalny wygląd: kamiennej płyty, tafli wody czy plaży.